Scenic & Pedal Commander Nedir?

Pedal Commander Nedir?

Pedal Commander, gaz pedalının tepkime süresini kısaltır. Araçlar genel sürücü düzeyine yönelik olarak ve standart koşullara uyum sağlamak üzere tasarlanmaktadır. Pedal Commander ise, gaz kelebeği kontrolü yazılımını değiştirmek suretiyle kelebeğin tepki vermesini en mükemmel hale getirir ve duraklamaları ve gecikmeleri giderir. Bu durum bazı araçlar için gereklilik arz ederken bazıları için ise konfor unsurudur.
Pedal Commander;
– Daha keyifli bir sürüş, gecikmesiz keskin hızlanma sağlar.
– Artmış gaz tepkileri enjekte edilen yakıt miktarını artırmaz.
– Egzos gaz sıcaklığına etki etmediği için dizel araçlarda emisyon seviyesini yükseltmez.

AZALAN TEPKİ GECİKMESİ, MÜKEMMEL DİNAMİZM

Gaz pedalındaki gecikme geçmişte kaldı, Gaz pedalı sinyalleri anında iletildiğinden araç daha hızlı hareket edebilmektedir. Aracın torku aynı kalırken verilen his en üst noktaya taşınır.

HER ARAÇ İÇİN FARKLI BİR PEDALCOMMANDER VAR? NEDEN?

Her segmentten her araç farklı parametrelere sahiptir. Tüm bu parametrelere uygun olabilmek için PEDAL COMMANDER her araca özel hazırlanmalıdır. Bu yüzden PEDAL COMMANDER sipariş ederken aracınızın model yılı markası ve modeli önemlidir.

PRATİK VE FAYDALI

Üreticinin koyduğu parametreleri değiştirebilmenin avantajları vardır. Pedal Commander ürünü sürücülerin beklentisinin çok üzerinde fayda sağlamaktadır. Modern motorun gecikmeli tepkileri ortadan kalkarken donanım açısından aracın orijinal ekipmanına bir müdahale yapılmamaktadır. Gazı veya gaz pedalı sensorunu ayırınız. Pedal Commander fişin iki orijinal konektöre bağlayınız. Kabloyu Velcro kablo bağı ile sabitleyiniz.

Peki Scenic ile Pedal Commander deneyen üyemiz bize deneyip yaşadıklarını anlattı. Okuyoruz;

Arkadaşlar belki hatırlayanlarınız vardır bundan 8-10 ay evvel Scenic 2 1,6 otomatik 2005 aracımda Pedal Commander cihazı taktırmış ve akabinde şehiriçi kullanımında yakıtı arttırdığı ve okadar seriliğe gerek olmadığı gerekçesi ile cihazı söktürmüştüm. Bilirsiniz ki otomatik scenic2 ler özellikle kalkışlarda ve yokuşlarda acayip hantaldırlar (daha önceki kullandığım araçlara göre kıyasladığımda). Klima açıkken kalkışlar ve yokuş çıkmalar gerçekten zulüm oluyordu. Şeytan dürttü ve Pedal commander cihazının uzun yok performansını ve klima açıkken performansını merak ettiğim için tekrardan taktırdım. Klima açıkken zulüm olan kalkışlar bitti, uzun yokda özellikle aracın yağ gibi akıp gittiğini hissediyorsunuz, bayram boyunca yaklaşık 3000 kilometre yol yaptım Adana ve Osmaniye nin sıcağında klima açık pozantı yokuşlarını tırmandım sonuç mükemmel. İlk defa scenic2 aracımla uzunyolda bukadar keyif aldım diyebilirim. Bugün ankaradan çubuğa giderken 1,6 2004 düz vites megane aracı olan bir arkadaşıma aracı verdim ki bilirsiniz megane bizim araçlara göre daha seridir. Arkadaşım resmen hayretler içinde kaldı klima açık nasıl budakar seri oldu bu araba diye. Yakıta etkisi varmı derseni uzun yolda evet ama artı yönde. Yaklaşık 1 litre daha az yaktı diyebilirim.
Bukadar yazıyı neden yazdın karınmı var diye soracak olan arkadaşlar vardır belki. Nasıl ki ilk taktırdığımda görüşlerimi belirterek luzumsuz bana göre dediysem şimdi olumlu görüşlerimi sizlerle paylaşıyorum ki sizde aracınızdan keyif alın. Özellikle klima açıkken kalkıştaki hantallığı aldığı için birçok arkadaşı rahatlatacak bir çözüm. Ankara içi denemek isteyen arkadaşlar Müsait zamanda gelip aracımda test edebiliriler. Saygılar…

Facebook Grubumuzdan Ahmet K. Bey’e çok teşekkür ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir