Scenic 2 Sıfır Fiyatları Ne Kadardı?

Scenic 2 lerin Türkiye pazarında satışa çıkarken yaptığı duyurulara ve satış fiyatlarına ulaştım. Tanıtım haberini aynen paylaşacağım. İçerisinde teknik bilgiler içerdiği için hem detaylı bilgi sahibi hemde ne kadara satılmış onu öğrenmiş oluruz. 

[box]

YENİLİKÇİ, KOMPAKT VE DİNAMİK BİR DİZAYN
Scenic II’nin dizaynı, monospace bir modelin karakteristik ve güçlü özelliklerini bir hatchback modele benzeyen arka tasarım ile bağdaştırıyor. Megane II HB modelinin net ve düz çizgilerden oluşan tasarımını alan Scenic II, özenli işçiliği ve karoseri yapısı ile dikkat çekiyor. Çekici ve sıcak bir tasarıma sahip olan iç mekanda bulunan merkezi konumlu gösterge tablosu, bilgilerin otomobil içinde bulunan herkes tarafından tam olarak paylaşılmasını sağlıyor. Monospace kavramının öncüsü olan Renault, Scenic II’ye geniş bir iç mekan kazandırmak için tüm uzmanlık ve bilgi birikimini kullandı. Önde 26 milimetrelik bir artış gösteren tavan yüksekliği ile Scenic II, sınıfının en iyileri arasında yer alıyor; ayrıca aracın iç genişliği de 23 milimetre artırılmış. Scenic II’de arka koltuklarda da oturma alanının genişliğine öncelik verilmiş. Ayrıca, segmentte eşi olmayan 1.40 metrekare boyutundaki ön camı ile Scenic II sıradışı bir panoramik görüş alanı sunuyor.

Scenic II, Scenic’te büyük beğeni kazanan modülerlik özelliğini aynen koruyor ve hatta buna yeni işlevsellikler ekliyor. Maksimum seviyede ergonomi ve iç düzen sağlamak üzere vites kolu ile otomatik park freni ön panel üzerinde yer alıyor. Böylece ön koltukların arasına konumlandırılabilen yepyeni raylı orta konsol bünyesindeki sürgülü kapaklı eşya yerleştirme gözü, ön ve arkada oturanlar arasında bir ray üzerinde kayarak ileri geri hareket edebiliyor. Ayrıca, öndeki yolcu koltuğu artık tamamen katlanabiliyor ve adeta bir masa oluşturuyor. Arkadaki yolcuların öne doğru görüş alanları böylece genişliyor ve uzun eşyaların yüklenmesi kolaylaşıyor.
Her serbest hacmin bir eşya yerleştirme alanı olarak değerlendirildiği Scenic II, otomobil içinde yaşam konusunda liderliğini pekiştiriyor. Özellikle 15 litrelik raylı orta konsol ile daha fazla sayıda, daha kolay ulaşılabilir ve ön (44 litre) ve arka (32 litre) koltuklar arasında daha dengeli dağıtılmış olan Scenic II’nin eşya yerleştirme gözleri toplam 91 litre kapasite ile segmentte bir referans oluşturuyor. Scenic II, segmentin en geniş soğutmalı torpido gözüne sahip (17 litre). Arka koltukların konumuna göre ise, bagaj hacmi 430 ile 480 dm3 arasında değişiyor.

Scenic II, benzersiz bir akustik ve termik konfora sahip. Aerodinamik gürültülerin ve motordan gelen emisyonların kontrol altına alınmasıyla Scenic II’ye mükemmel bir ses yalıtımı kazandırılmış. Megane II’nin kalorifer ve klima elemanlarının yeniden boyutlandırılmasıyla Scenic II’nin termik kontrolü en üst düzeyde. Otomobil içinde yaşam zevki bakımından, segmentte “tek” 1.61 metrekare boyutunda panoramik açılır tavan sayesinde iç mekanın aydınlığı referans oluşturacak bir düzeyde. Arka kapılardaki güneşlikler ve anahtarsız Renault Card Sistemi ise hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor.

HATCHBACK OTOMOBİLLER İLE AYNI SEVİYEDE SÜRÜŞ KEYFİ 
Daha konforlu sürüş pozisyonu ve daha dik konumlu direksiyon simidi sürüş keyfin’fd, elektrikle katlanan dış dikiz aynaları, telefon e katkıda bulunuyor. Vites kolu ve direksiyon altında toplanan kolay ulaşılabilir kumandalar da monospace modeli hatchback bir modele yaklaştıran bir sürüş keyfi sağlıyor. Buna karşılık, sürücü monospace modelin yola hakim konumundan ve daha geniş görüş alanından yararlanıyor. Scenic II monospace sınıfına dünyada ilk kez üç teknolojik yenilik getiriyor: İlk kez Espace IV modelinde kullanılan çift-xenon farlar, otomatik park freni ve entegre benzin deposu kapağı. Daha fazla konfor sağlamak üzere, Scenic II’de aynı zamanda park yardım sensörleri de bulunuyor.

Megane II’nin ön ve arka dingil takımları ile donatılan Scenic II dinamizm ve konforu birarada sunmak üzere aynı yol tutuş niteliklerine sahip. Değişken takviyeli elektrikli direksiyon da kontrolün sürekli sürücüde olmasını sağlıyor. En üst düzeyde aktif güvenlik sunan Scenic II, virajlarda önden savrulma kontrollü yeni kuşak bir ESP ve lastik basınç ayarları kontrol sistemi ile donatıldı. Bu donanımları ABS ve acil fren desteği (AFU) tamamlıyor.

Scenic II, Euro NCAP çarpma testlerinde “5 yıldız”lık en yüksek notu alan beşinci Renault modeli oldu. 37 üzerinden 34.12 puanlık bir not ile Scenic II, bugün monospace kategorisinin en güvenli otomobili. Scenic II çok sayıda programlı deformasyonlu takviye bölümleri içeren bir yapıya sahip. 3. nesil Renault Koruma Sistemi dahilinde her koltukta bulunan 3 noktalı emniyet kemerleri, sürücü ve yolcuların koltuğa ideal şekilde bağlanmalarını ve etkin şekilde korunmalarını sağlıyor. Scenic II’de yan hava yastıkları dahil 6 adet hava yastığı standart donanım olarak sunuluyor.
Scenic II ürün gamının anahtar teslim fiyat listesi ise şöyle:

Authentique 1.6 16v 36 milyar 736 milyon TL
Dynamique 1.6 16v 39 milyar 942 milyon TL
Dynamique 1.6 16v Ot. Vites 42 milyar 13 milyon TL
Privilege 1.6 16v 40 milyar 694 milyon TL
Privilege 1.6 16v Ot. Vites 42 milyar 765 milyon TL
Privilege 2.0 16v Ot. Vites 52 milyar 185 milyon TL.[/box]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir